Laboratorijoje užaugintų ir natūralių deimantų kaina I ADORO juvelyrika
Žiedai I Dovanos I Papuošalai I Sužadėtuvės I ADORO juvelyrika
Deimantai – amžina vertybė ir prabangos simbolis, tačiau šiandien juos galima įsigyti ne tik natūralius, bet ir laboratorijoje užaugintus. Ši naujovė kelia klausimus pirkėjams: kaip skiriasi laboratorijoje užaugintų ir natūralių deimantų kaina, kokie jų privalumai, ir kuris variantas yra geresnis pasirinkimas?
Kuo skiriasi laboratorijoje užauginti ir natūralūs deimantai?
Laboratorijoje užauginti deimantai – tai sintetiniai deimantai, sukurti naudojant technologijas, kurios imituoja natūralaus deimanto formavimosi sąlygas. Skirtingai nei paprasti sintetiniai akmenys, laboratorijoje užauginti deimantai yra tikri deimantai su tokia pačia chemine, fizine, ir optine struktūra kaip natūralūs deimantai. Dėl šios priežasties jie dažnai sunkiai atskiriami nuo natūralių, nebent būtų naudojami specializuoti prietaisai.
Laboratorinių deimantų kaina ir toliau svyruoja. Vos prieš kelerius metus laboratoriniai deimantai buvo vidutiniškai 23-25 % pigesni už natūralius deimantus.
Dabar laboratorijoje užauginti deimantai yra daug pigesni už natūralius deimantus; užtenka pasakyti, kad 3ct LAB GROWN deimantas auksiniame žiede kainuoja 4600 EUR, o panašių parametrų natūralus deimantas - 60 500 EUR!
13 kartų daugiau, tai nemažas skirtumas, ar ne 😀 .
Skirtumą lemia pasiūla, natūralių deimantų ištekliai yra riboti.
Per pastarąjį laikotarpį laboratorijoje užaugintų deimantų kaina krito grėsmingu greičiu ir dabar mažesni nei 1ct deimantai kainuoja panašiai tiek, kiek kainuoja pats IGI sertifikatas!
Natūralūs deimantai dažnai išlaiko apie 50 % savo pradinės vertės, o laboratorijoje išauginti deimantai neturi jokios perpardavimo vertės.
Kai kuriems gali kelti susirūpinimą natūralių deimantų gavybos procesų poveikis aplinkai ir humanitarinė padėtis.
Nors pripažįstama, kad laboratorijoje išauginti deimantai etiškesni, šiuo klausimu esama tam tikrų nesutarimų. Tiesą sakant, FTC įspėjo daugelį juvelyrų dėl nepagrįstų teiginių, kad jų juvelyriniai dirbiniai yra tvarūs ar ekologiški.
Gaminant laboratorijoje užaugintus deimantus taip pat sunaudojama daug energijos, visų pirma tam, kad būtų sukurtos reikiamos laboratorinės sąlygos ir augimo proceso metu būtų naudojama šiluma ir slėgis. Energijos sąnaudos skiriasi priklausomai nuo deimantų auginimo metodų. Vis dėlto visi jie prisideda prie anglies dioksido išmetimo, nors ir mažesniu mastu nei natūralių deimantų kasyba ir gavyba.
Be to, laboratorijoje auginamų deimantų gamybai reikalingos žaliavos. Augimo procesą inicijuojanti „sėkla“ gali būti kitas laboratorijoje užaugintas deimantas arba natūralus deimantas, kuris, kaip žinome, gali daryti didelį poveikį aplinkai.
Deimantų gamintojų asociacijos ataskaitoje teigiama, kad natūralūs deimantai iš tikrųjų yra naudingesni aplinkai nei sintetiniai deimantai, nes laboratorijoje auginamų deimantų gamybos procesas reikalauja daug teršalų.
Išvada
Laboratorijoje užaugintų ir natūralių deimantų kaina dažnai lemia pirkėjo pasirinkimą. Jei ieškote investicijos ar unikalumo, natūralus deimantas bus geresnis pasirinkimas,