Pirkdami juvelyrinius dirbinius norite, kad jie būtų tobuli, ir kartu norite būti tikri, kad pasirenkamas briliantas tikrai tas, kurio ieškote. Vienintelė reali garantija - sertifikatas, kuriame nurodytas brangakmenis ir visa informacija apie jį.
Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad yra daug skirtingų briliantų sertifikavimo įstaigų. Viena iš seniausių ir neabejotinai prestižiškiausių GIA (Amerikos geologijos institutas), kuris pirmauja deimantų klasifikavimo srityje ir sukūrė dabartinį 4C deimantų klasifikavimo pagrindą.
Nors GIA sertifikatai atrodo patys geidžiamiausi ir geriausios reputacijos rinkoje, yra keletas kitų gerbiamų briliantų sertifikavimo įstaigų, pavyzdžiui, IGI ir HRD.
Tačiau deimantų vertinimas skirtingose institucijose šiek tiek skiriasi. Labiausiai pageidaujami GIA institucijų išduoti sertifikatai, daugiausia dėl jų griežtesnio požiūrio į deimantų vertinimą, palyginti su jų konkurentais, o tai atsispindi ir sertifikato išdavimo kainoje, o kartu ir deimanto kainoje.
Taip yra todėl, kad pasirinkdami GIA sertifikuotą deimantą galime būti tikri, kad deimantas tinkamai įvertintas pagal 4C, kai HRD ar IGI sertifikatų atveju identiškai įvertinti skirtingų deimantų parametrai iš tikrųjų gali skirtis ir dažnai gali būti pervertinti.
Taip yra todėl, kad GIA rūpinasi savo sukurtais standartais, o IGI ar HRD remiasi greitesniu ir „palankesniu“, dažnai deimantų pardavėjui, sertifikavimo procesu. Nors IGI arba HRD gali pervertinti sertifikatų parametrus, deimantas, turintis tokį sertifikatą, visada bus geresnis už deimantą be sertifikato.
Neturėdami sertifikato, mes nesame tikri dėl deimanto kilmės, neturime jokių žinių apie deimantą ir apie tai, ar jis įsigytas iš teisėto šaltinio. Dėl šios priežasties rekomenduojame deimantus pirkti tik su sertifikatu, išimtis - maži deimantai, kurių sertifikato kaina gali viršyti paties deimanto kainą.